A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ők-hárman. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ők-hárman. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. szeptember 22., szombat

Tipikus hétköznapok

igen........... végre....... Visszarázódtunk. Így három hónap után elmondhatom, hogy a tipikus hétköznapok perceit koptatjuk. Olyan mintha el sem mentünk volna :))) Elkezdtük az iskolát. Két kicsi egy osztályban, első és második ..... oly kevés a gyerek, hogy a két osztály egyesült. Holly pedig a régi osztálytársak egy részével az új iskolában nagyon boldog. Reggelente sietnünk kell, hogy beszélgetni tudjanak kezdés előtt. 
Mivel a faluba ahol előtte laktunk nem találtunk bérelhető házat csak egy nyúlfaroknyival arrébb, így reggel picivel korábban kelünk. De megéri, hogy a régi jólismert arcok közt lehetnek annak ellenére, hogy egy kisebb tortúra volt elintézni, hogy ne a lakóhely szerintibe keljen járniuk. Szóval suliba meg dolgozni járunk, telket keresünk, házat tervezünk, tervezgetünk .......... mindenki jól van miközben én egy hete próbálom legyőzni a gyomor és bélgyulladásom, pffff ........ hát senkinek nem kívánom, hétfő óta nem tudok enni, mert két falat és úgy érzem szétszakadok ...... de meglesz az a jobbulás csak még egy két nap :)

Amúgy jövök, jövögetek és igyekszem sűrűbben írni mert rengeteg mesélni valóm van az új régi életünkről :)

2017. november 10., péntek

A zűrzavar és káoszhegyen túl ..................

egyenruhásak vagyunk :)
......................dimbes dombos látvány tárul elénk az út néhol hepe-hupás néhol kezd simának tűnni de elég kanyargos, várom, hogy végre révbe érjünk és zökkenőmentesen élhessük a mindennapokat, de még baromi távol van a rév .......  amíg ez bekövetkezik írok pár szót az elmúlt napokról.

Hétfőn elkezdtük az iskolát .....végreeeee, olybá tűnik, hogy ez gördülékenyen sikeredett.

Holly mint azt már otthonról sejtettem kettő nap alatt maga köré gyűjtötte az egész osztályt. Mikor eldöntöttük, hogy jövünk hallani sem akart róla, első két beszélgetést végig zokogta, majd az ötödik alaklommal sikerült többé kevésbé meggyőzni, szóval Ő az akit abszolúte nem féltettem, Ő az a  gyerek akit ha a sivatag kellős közepén lerakok tíz perc múlva barátokat szerez ....... ez be is bizonyosodott.

Ármin, nos hát Ő ........ már írtam róla régebben, aki olvassa a blogom az tisztában van vele, hogy Ő nem egy átlagos kisfiú, érzékeny....... baromi jó szimpátia radarral, én még ilyent nem láttam de érzi, tudja, ha valaki nem őszintén közelít hozzá, nos aki nem az akár meg is feszülhet a gyerek nem áll vele szóba, számtalan kellemetlenség volt már ebből, például, hogy az első osztályt végig tolta úgy Ausztriába, hogy nem szólt a tanító nénihez, neee ne is mondjatok semmit ..... most szeptemberben, hogy újra kezdte az elsőt még Ausztriában ugye ez a tanító néni szimpatikusabb volt neki, minimális kommunikációra hajlandó volt vele .......... nos ez a gyerek ez itt kinyílt....... kinyílt mint a tubarózsa. Első nap mikor mentünk mindenkit a helyére kísérni, Ármin berobbant az osztályba, gyorsan kezet nyújtott a tanító nénijének és azt mondta: -hi .........majd ment befele az osztályba és kereste hova üljön le ........ állam leesett, komolyan mondom ott álltam egy helyben és forogtam a férjem a tanító néni között, hogy most mi vaaaaan???

A legkisebb ugrifülesem Hannicsek meg itt ül mellettem és angolul csacsog :O persze Ő minden reggel csakúgy mint Ausztriába itt is eljátssza a hattyúk halálát, hogy Ő nem akar bemenni, hogy Ő haza akar menni velem ,stb.stb.stb. De mindezek ellenére már három barátnője van és egy kisfiú aki beszél németül.

Mindent megér az, hogy minden értsd minden nap széles mosollyal jönnek ki és csak mesélnek és mesélnek. Ma iskola után be kellett mennünk és el vannak bűvölve a gyerekektől, hogy Holly milyen ügyesen beszél angolul, hogy Árminnak amit mondanak szinte mindent megért, a mai feladatot hiba nélkül megcsinálta, adott volt 4 betű és hozzá kellett ragasztani azokat a képeket amik b-vel kezdődnek, megcsinálta, hogy hogyan nem tudom. Hannát pedig azt mondták ne féltsem mert szívni fogja magába az angolt. Akitől a legjobban féltem Ármin volt, ha nem másért akkor már ezért megérte ez az út ez a költözés, barátai vannak, a tanító nénivel kedves és kommunikál és nem csak vele hanem azzal is akivel angolt tanul, a mai nap ennél jobb hírt nem is kaphattam volna, minden rossz minden nehézség eltörpül ...... és mikor megkérdeztem, hogy Ármin ez most, ez most mi? Ausztriába nem beszéltél senkivel itt meg mindenkivel szóba állsz, a zárkózott érzékeny kisfiúból te lettél a barátságos kisfiú? ......-Anya, mert itt mindenki kedves. (teljesen hülyének néznek szerintem elmondtam vigyázzanak Árminnal mert elég érzékeny, zárkózott és ha erőltetik amit nem akar, olyan falat húz, hogy nincs az az isten aki lebontja, és ha valami van engem hívjanak mert rajtam kívül senki nem tudja megnyugtatni, ehhez képest a gyerekem mindent megcsinál amit mondanak neki, mindenkivel kommunikál :O rettentően boldog vagyok)


2014. szeptember 9., kedd

Egyveleges miegymás :)

Elhanyagoltam a blogot nem kicsit, szánom-bánom de evvvan. Most írnék de hiába, 30 felett már igencsak szelektív a memóriám, és csak néha-néha villannak be dolgok, hogy hogy is volt mi is volt :) Voltunk Balatonon, aki facen ismerősöm annak ez nem újdonság: íme pár kép :)
 

 
Végre Ármin is hajlandó volt felülni a tavaly születésnapjára kapott biciklire és azóta bicikli imádó lett, ha udvaron vagyunk szinte le sem száll róla, habár rákattant a háromkerekűre is de ha közös biciklizésről van szó akkor más a helyzet :)

 Augusztusba készültünk Párizsba Disneylandbe de olyan későn kezdtem el szállás után nézni,hogy a szállás árak olyan ihaj-csuhaj kategóriába estek, ezért most picit eltoltuk, szeptemberben már nem de októberben ha szép idő lesz egy pár napra elmegyünk élvezkedni :)

A fogyókúra az pfffff, nem is tudom érdemes-e rá betűket pazarolni :) a -10kg megvan még mindig, az nem kúszott vissza de a többivel csúszásban vagyok, a helyzet az,hogy miután visszajöttünk Amerikából 2 hónapig szinte nem is mentem kondi terembe a nyaralást is beleértve, csak hébe-hóba és az meg olyan volt mintha adtam volna egy pofont a sz..rnak, na de most két hete újra járok, rendesen! de most a kilók nem biztos,hogy annyira mozogni fognak,fehérjét iszom és ráálltam az izom építésre ami nem fogyást jelent csak átalakulást (végülis lehetek 100kg is ha rám jönnek a 38-as ruhák nem??? :D ) de most érzem,hogy öregszem :/ fájnak a térdeim a derekam stb-stb habár lehet a térdem a sulyom miatt a derekam pedig a tetves matrac miatt, de minden hiába, ezer matracot kipróbáltam már és egy sem az igazi. Találtam egy olyan munkát amit csak hétvégén csinálok és fantasztikus megint felnőtt emberek között lenni és kizökkenni a mindennapi rutinos dolgokból, nagyon tetszik és feltölt ... mivel Hannicsek is óvodás így minden délelőtt egyedül vagyok ami roppant értékes idő, nem adnám semmiért :) emberi műsor megy a tv-ben és ÜLVE, NYU-GA-LOM-BAN, tudom elfogyasztani a reggelimet ... hjaj de nagyon-nagyon jó :))))) február óta nem iszom kólát de ezt meg kellett vennem :) 3 kortyot ittam belőle és nem bírtam a fura ízt hova tenni. Szóval ...
         és én nem fogom.
Tegnap készült egy kép a 3 manócskámról, életem értelmeiről ... csodás gyerekeim vannak minden téren, néha kikészítenek és pont olyankor teszik amikor gyengébb állapotomban vagyok de minden alkalommal mikor más gyerekekkel találkozom rá kell jönnöm, hogy tündérek a gyerekeim és egy kurv@ szót nem szólhatok rájuk :)
...... éssss végezetül most ,hogy így visszatértem önmagamhoz, egy selfie nektek rólam :) mondom a zapának fotózzon le de azt mondja minek ott a tükör mindenki úgy csinálja :))) úgyhogy kénytelen voltam tükör elé állni. (166cm vagyok, csak azért mert valaki e kép alapján sokkal alacsonyabbnak hitt, így is alacsony vagyok nehogymár még kisebbnek gondoljatok, igaz dobhatott volna a gép még vagy 10cm-t)
majd próbálom piszkálgatni az agyam azon felét ahol az emlékek lakóznak és ha valami csurran-cseppen akkor írok :) de megpróbálok naprakészebb lenni mert látom vannak akik jönnek rendszeresen és mindig csalódás éri őket. Csók a családnak!!! :)

2014. május 26., hétfő

Hjaj-jaj-jaj

  Nem! Nem akarom elhanyagolni a blogom de hanyatlik rendesen.Egyszerűen nem tudok egy cseppnyi időt ideszorítani, hogy bevéssem a memoárokat. Olyan jó néha visszakeresni visszalapozni olyan dolgokat olvasni amire már nem is vagy csak részben emlékszem, jönni akarok minden nap mert körmölni lenne mit de ez a fránya idő ez fut-rohan és úgy érzem szükségem lenne naponta még 24 órára. Most,hogy itt a nyár és a jó idő most aztán végképp nem lesz időm rá ,hogy a nyári szünetet már meg se említsem ..... és szomorúan látom, hogy mások is akiket szívesen olvasok egyre kevesebbet írnak. De most talán eljött az énidőm a blog idő is azért, reggelente már lehet a teraszon reggelizni és amíg Hanna szöszmötöl majd idevések valamit az utókornak. Két kedvenc időjárásom van, aki ismer az tudja,hogy az egyik a havazás a másik pedig a nyári reggeli napsütés de csakis a reggeli!!! a nyarat nem bírom csak ha klímával vagyok körülvéve, utálom,hogy meleg van utálom,hogy folyik rólam a víz, utálom,hogy tiszta ragacs a bőröm és naponta legalább 3szor zuhanyzom.

Szóval volt nékünk az utóbbi időben egy elsőosztálykirándulásunk amikoris nedves lett a szemem a busz indulásakor, nem szeretem ezeket az elsőket mindig elszorul a szívem,hogy úristen mekkora, úristen egyedül megy NÉLKÜLEM, nem tudom más,hogy van vele nekem bazi nehéz. Néha rossz de többnyire imádom,hogy Ármin ennyire anyás és kapaszkodik belém minden másodpercben, olyankor fontosnak érzem magam :) Holly élvezte és mikor hazajött csak beszélt és beszélt és beszélt azt néztem mikor vesz levegőt :)

Aztán volt még olyanunk is,hogy Ármin e hónapban már kétszer ömlesztette a vért a fejéből, 2-3 hete a nappaliban eset el és,hogy hogy a nagyanyámtérdekalácsába ütötte be a fejebúbját az egyenes padlón nem tudom de folyt a vér mondhatni patakokban, 3 napja ismét alakított és a nyitott ablaknak rohant neki, én konditerembe de a zapa hősiesen helyt állt. Írhatnék most a zapáról is mert Ő nagyszerű ..... de ez nem az a postm róla majd később :) majd 27-én

És van még egy Hannánk is aki utánozhatatlan, 2 és fél éves 23-as lábbal rendelkezik és mellé nagyon nagy arccal :))) olyan szövege van,hogy fetrengsz tőle és olyan hisztit képes egymaga rendezni minden indok nélkül,hogy az már garantáltan felülmúlhatatlan. Beírattuk az oviba, május 30-án lesz 30 hós de ezért az egy hónapért nem megy majd csak szeptembertől. Most pedig lerakom  a lantot és indulok kondiba, jót ne halljak rólatok!!! :)

2014. május 5., hétfő

Majális

 Két hétig vívódtam,hogy majálisozzunk-e vagy sem, de nagyon jól döntöttünk és fölöttébb jól éreztük magunkat, Sopronba óriási majális volt és a gyerekek öröme mindent pénzt megért és a zapa is jól érezte magát, dodgemezet Hollyval :) ..... Holly volt egy felfújhatós gömbbe is amit a vízen hajtott mint egy kis mókus :))) mindent kipróbáltak legalább kétszer, ettünk-ittunk fantasztikus volt ... egy dolog hibádzott,beültünk egy 3D szimulátorba hát az aztán minden volt csak élvezetes nem, valószínű túl magas volt a mérce a Los Angelesi universal stúdió után :)))
 

 

 

2014. április 16., szerda

Szüneeeeeeeeeeet van!!!!!!! vhááááááááá :)))

Szünet van a suliban-oviban nagy örömömre :)))  Ármin dől-bórul,csetlik-botlik hiába mondom neki ne igyon annyit. Egyik nap a feje búbján szakad fel a bőr ott ahol amúgy azt mondom lehetetlen oda ráesni hát neki sikerült, gyerek ordít vér folyik, két napra rá kiteregette a csomagolópapírt a földön és elkezdett körbe körbe szaladni, csomagoló papíron megcsúszik a lépcső tetejénél éppen megáll fekvő helyzetben, két másodpercen belül szeme feldagad, akár egy bokszolónak (éppen,hogy nem hasadt szét) Hanna nonstop nyomja a vinnyogás különböző fajtáit az én szórakoztatásomra, Holly meg kád szélén mászkál merŐbalettos, megcsúszik bele a kádba ordít torka szakadtából, úgyhogy éljen éljen a szünet!!! :)

Pénteken köszöntöttük mi Hollyt, szombaton család jött és 26-án lesz a nagy banzáj, rendeltem pinatát lesz egy nagy ugrálóvár lesz kincskeresés és sok-sok más, a szép időben reménykedem már csak, ha rossz az idő halasztunk mert ugrálóvár rosszidőben nem lehet.



2014. március 13., csütörtök

Hjaj már megint

Hanyatlik a blog! Akárhogyan is teszek-veszek nem jutok egy bejegyzést idebiggyeszteni, pedig lenne/van miről. Nemrég megvolt a 4. házassági évfordulónk és lassan itt lesz a 19 éves kapcsolatunk napja is :) amit remélek kettesben töltünk el ott ahol tervben van :) ... Vészesen közeledik a "nagy"lányom szülinapja, nagyon izgatottan várja mert eget zengető bulit ígértem neki, ki kell találnom pár vetélkedőt, díjakat a nyertesnek lesz vele meló rendesen, és már csak abban reménykedem,hogy jó idő lesz mert kint szeretném az udvaron. Na de ez volt a lesz és most nézzük mi volt :)))

Holly tökéletes felmérőt írt!!! Irgalmatlanul büszke vagyok rá. Tanító nénivel beszéltünk nagyon aktív az órákon és mindent akar, azafura az egészben,hogy itthon meg úgy adja elő,hogy pfúúúúúúj schule!!!!!! ♥ Sajnos a legjobb barátnőjének osztályt kell ismételnie így félek kicsit elveszett lesz másodikban :(

Voltunk autókiállításon is bugyiba pólóba :)) a felhozatal ilyen volt:
  Ármin szereti az ovit, minden nap büszkén mutatja a tízórais dobozát,hogy Ő bizony felfalt mindent! Viszont az udvarra nem akar kimenni és üt vág mindenkit aki megpróbál akárcsak felé közelíteni vagy a ruháit megérinteni :))) Na jó ez így cseppet durván hangzik a lényeg,hogy karba teszi a kezét és nem engedi,hogy felöltöztessék. Ma mikor mentem a két nagyért vittem magammal Hannicseket is, etettünk kacsákat, dobáltunk köveket és jöttünk mentünk rohangáltunk mint akik amúgy meg be lennének zárva hetekig :)))
 Imádnak köveket dobálni a patakba :) habár ezen a képen a víz szökkenéséből ítélve inkább egy kisebb méretű szikláról beszélünk :)
 Hollynak mániája,hogy a motorházra akar ülni, ne kérdezzétek nem tudom miért, mikor anyuméktól is jövünk haza Ő a motorházon ülve várja míg berakom a kicsiket a zautóba. A legcsodálatosabb dolog az életembe, látni,hogy mennyire szeretik egymást kivéve mikor nem.
A zapa itthon van és ez ooolyan jó, konditerembe járok heti háromszor és futni heti kétszer, addig Ő van az ifjoncokkal itthon. Sokat segít. Nem is tudom mit csinálnék ha lenne egy mindenbe belekakilok férjem és minden az én nyakamba szakadna.... Próbálok visszagondolni a múltra de nem ugrik be semmi, ezért most ezzel a pár képpel és sorral meg kell elégednetek :)

2013. december 17., kedd

Időhiááány!!! és a három roszcsont

Annamari hívja Londont!!! London jelentkezz!!! Időre lenne szükségem, miért nem  állíthatom meg éniiiis mint stohl buci a vv-t ? Itt állunk a karácsony küszöbén és amíg eddig azt hittem,hogy minden okés tegnap rá kellett jönnöm,hogy naon-naon el vagyok úszva. Bár ennél nagyobb gondom sose legyen. A blogolásban sem tudom tartani a tempot mááá megint egy hete nem írtam, pedig lenne mit.
 Írhatnék arról ,hogy múlthéten csodálatos hóesés volt mifelénk, az útszéle is szépen díszítve volt árokba borult gurult vészvillogós autókkal, nem a hóeséssel volt a gond hanem a hatalmas szélvihar ami azt kísérte és persze azokkal a kedves autósokkal akik AZT hiszik tudnak vezetni és közbe meg nem, én spec. kötelezővé tennék mindenkinek legalább egy vezetéstechnikai tanfolyamot főleg tél előtt.Nem és nem és nem fogják fel,hogy nem száraz úton közlekednek és tényleg már éppen aktuális lenne egyeseknek felfogni,hogy az útviszonyoknak megfelelően vezessük azt a kurv@ gépjárművet!!! (má bocsánat)

Aztán írhatnék még arról is,hogy nagyleányom nem bír magával míg valamelyik testrészére gipsz nem kerül, felmászik az ajtókereten majd leugrik, ügyes meg bátor meg minden de inkább Ő sírjon,hogy nem engedem mint én sírjak a kórházban.

Aztán írhatnék  a kisebbikről aki tutifix,hogy fiúnak készült de annyit mondogattam,hogy nekem lányom lesz, hogy nekem sikerült de Ő bizonyos férfiúi szokásokat nem vetkőzött le magáról :)) mint például telefonnal megy a bilire kakkantani és ott ücsörög hosszú perceken keresztül a bűzben, mert azért lássuk be van bukéja a cuccnak és játszik az okos telefonon az okoskisjány.

Ésmég itten van harmadiknak ez a jófijú, aki az oksokisjánnyal együtt betolt sutyiba egy levél oscillococcinum -ot  ami hat fiolából áll. Egyébként nagyon ajánlom nekünk szuperül bevált, 3 nap után már szinte kutya bajuk míg máskor 1-2 hét is volt mire végre jól voltunk.

és a végére betolok egy cocacola reklámot ami iiiiisteni mint maga a cocacola :)))

 

2013. november 23., szombat

Egyszer volt hol nem volt

avagy rengeteg minden történt de a felére sem emlékszem. Még nem írtam róla de hol magasan szárnyalok hol pedig zuhanórepülésben vagyok, a kór neve depresszió. Elvagyok úgy különösebben semmi gond nincsen csak vannak bizonyos napok amikor nagyon világvége hangulatom van, szerintem most már jobb, egy Sedatif pc nevű nyugtatófélét szedek és határozottan jobb, kevesebbet van rosszkedvem, SZERINTEM, de ha rossz kedvem van akkor még a kaki is büdös, simán leülök egy kiöntött pohár tej mellé a földre sírni és sokat sírok ott ahol senki se lát. Nem szeretem ha gyengének látnak, senki ne lásson összetörni mert az olyaaan, OLYAN!!! de eljött a pont amikor rájöttem szednem kell valamit, ez akkor volt mikor Holly megkérdezte,hogy anya elköltözzünk egy hétre a mamához,hogy nyugalmad legyen? Utána meg azt kérdezte,hogy -Anya tudod mennyire szeretlek? Annyira,hogy annyi szeretlek anyát mondanék,hogy 15 hétig tartana ♥♥♥ Nehéz de tudom,hogy hamarosan nyugodt leszek és olyan mintha perwollal mostak volna vagyis majdnem új :)

MÁS: Mindjárt itt a karácsony és én már nagyon nagyon nagyon várom. De például rohadtul pofán tudnám vágni azt aki olyanokat mond,hogy ez is csak egy ünnep és az év többi napján is szeretni kell egymást nem csak karácsonykor, hogy miért nem fogja inkább be az arcát? milyen érzelmileg toprongy ember mond ilyent? Nyilván nem csak karácsonykor szeretem a családom barom !!! -ennyit tudnék köbö válaszolni. A karácsony meghitt és varázslatos és gyönyörű és imádat, akinek a karácsony teher az egy IDIÓTA!!!! így csupa nagybetűvel ... imádok készülődni, imádok díszíteni,a gyerekek arcáról nem is beszélve mikor meglátják a fát :) a jövő vasárnapot is nagyon várom amikor kigyúlhatnak végre a házon az első fények és meggyújthatjuk az első adventi gyertyát. Szóval előttem nem nagyon áll meg senki aki nem szereti a karácsonyt!!!

MEGINT MÁS: Holly iskola, hát erre csak annyit mondok,hogy pffffffffffffffffffffff jó sok effel :) rohadtul utálja, minden egyes házifeladat megérne egy külön bejegyzést. A tanító néni szigorú, szülői értekezleten szóvá is tettük,hogy túl sok a a házi feladat, alig várják a gyerekek,hogy tovább képzés legyen havonta két nap mert akkor más tanítónénivel vannak.
Ármin oviba jár 3 hónapja most már bemegy a terembe is :))) na jó ez vicc volt bement eddig is de mennem kellett vele és leülni valamit játszani majd mikor belemerült eljöttem, akkor már nem volt gond. Ha valaki hozzászólt hátat fordított ha valaki hozzáért kalimpált és nyavalygott (visított mint a fába szorult :))))) , most már csak a játékokig kell elkísérnem :) kivesszük puszit nyomok a fejére,mondom,hogy majd jövök válaszol hogy jó és ennyi és nagyon aranyosak az óvónénik is,érdekes,hogy sose sírt vagy csinált fesztivált sose mondta,hogy nem akar ott maradni,most egy óvónéni van akivel szóba áll, Ő nagyon szimpi neki, már köszön ha eljövünk és kezet fog az óvónénikkel, viszont elkezdte rágni a rongyiját és néha bepisil. Sejtem,hogy  nyelv miatt volt a probléma, most mutat rá mindenre és várja,hogy mondjam németül ha mondják neki,hogy a papucsát ottfelejtette vagy a rongyi bent maradt a terembe már értheti mert megy is érte ahogy szólnak neki és keresi.

Ármin perlekedik,kimostam a rongyiját, most itt áll mellettem és veszekszik velem :D :D
-Kimostad a rongyimat?
-Igen,hogy jó illatos legyen, szagold csak meg. :)
-A hátulja nem tiszta nem látod. (megjegyzem fogalmam sincs mit lát)
-Jaj nem láttam bocsánat.
-Mondtam neked,hogy rendesen mossad ki!!!

Szóval zajlik az élet :) most írtam egy csomó mindent emésszétek :)

2013. augusztus 19., hétfő

Elveszve a forgatagba


Minden nap tervezem hogy írok, minden nap történik valami ami említésre méltó lenne de mégsem jut időm ideülni és beszámolni, megörökíteni, semmi hátborzongatós egetverősre ne gondoljatok csak amolyan cukorbanda félésre mint például arra, hogy Hannicsek kettő nap alatt vált szobatisztává ,első nap pelenkaráncigálással kezdődött amit le is vettünk, történt egy-két baleset de ez még simacsiga ahogy tesóm fia mondaná, majd másnap anyukámnál fennhangon kiabálva pisilnem kell pisilnem kell, minden egyes alkalommal eljutott a biliig, az első kaki is belesikeredett és így a nagy örömre való tekintettel azóta is a biliben landol a cucc, így bátran kimondhatom Hanicsek 20 hónaposan  éjjel nappal szobatiszta, háromszoros hurrrrrrrá :) megállás nélkül karattyol mint valami duracell nyuszi, imád énekelni, námbörvan a "nyisd ki rózsám kapudat, had kerüljem váradat" és az "aki nem lép egyszerre nem kap rétest estére" eme sorok ismételgeti szüntelen. Hogy szereti-e a csokit, hát mit mondjak :))) éppen csak egy kicsit és,hogy adok-e neki hát éppen csak egy kicsit :)))                                             Holly felépítette az éttermet legoból és folyton azzal játszik, mostanában szeret csendben elvonulni és kicsit egyedül lenni szöszmötölni szépen csendben ahol a kicsik nem visítanak körülötte, szeret segíteni és a kedvence ha este kettesben vacsorázunk mikor a kicsik már alszanak, két hét és kezdődik a suli nagyjából már mindent megvettünk egy két dolgot kell még beszereznem, a füzeteket hálisten nem kell megvenni hanem az iskola adja és évközben is ha betelik Ők adják az újat.Még mindig nincs meg az iskola filingünk :D mostanában sokat segít magától, amúgy sem szoktam sokmindenre megkérni vagy nagy dolgokra de ha a porszívót meglátja Árminnal veszekszenek,hogy ki porszívózzon ,így kénytelen vagyok felosztani a lakást,hogy mindenkinek jusson porszívózni való, Hanna nagyon nyavalykás korszakba érkezett vagy csak anyukám kényeztetésének tudható be,hogy állandóan kézben akar lenni és felkelés után tíz perccel valami nyavalygás van. Amúgy minden happy és az élet wonderful :)



2013. július 24., szerda

Csemegézve napjainkból


  Napjaink a medence körül telnek, Hollyt és Ármint ki sem lehet szedni belőle :) amúgy meg egész nap kint kolbászolnak az udvaron, időközben Hanna és Ármin nagy spanok lettek. Hannicsek mostanában 2-3 órát horpaszt de volt már rá példa,hogy fél 12-től fél 4-ig aludt, ha a hangját hallatja a bátyus már teper is és feltépi a kiságy rácsait,hogy Hannicsek kijöhessen ... fotózásra nincs lehetőség mert ha a cukorbanda vízben van én is átvedlek vízicsibévé illetve inkább teltkarcsú hattyúvá és szelem a hullámokat. :D Szóval élvezzük a nyarat ami részemről csakis vízben vagy klíma mellett lehetséges. Hannicsek igazi kis pernahajder túltesz a két nagyon kiélvezi,hogy Ő a kicsi és védjük de most már sorsára maradt :D elkezdtem figyelni mert szüntelenül a nagy drámát előadva keservesen sírást színlelve jött panaszkodni,hogy -Ámin bánt .... szegény Ármint meg mindig megszidtam,hogy miért bántja, habár Ő is megéri a maga kis pénzét mert egy kis gazfickó de megfigyeléseim során rá kellette jönnöm,hogy Hannicsek piszkálja a nagyokat, a minap pl Ármin már rég le volt telepedve a homokozó egyik sarkába amikoris kiskisasszony odamegy és azt mondja neki: menj innen, a nevetéstől dőlve minden komolyságomat összeszedve rászóltam,hogy ne piszkálja az Ármint .... mindenhol mindig érvényesíteni akarja az akaratát és nem tűr ellentmondást.Már lelki szemeim előtt lebeg,hogy Ő lesz az óvoda réme,hamarosan megmutatom nektek ,hogy jut el a földről Holly emeletes ágyába és akkor nem kapjon el a szívbaj!?! és minden ízét félretéve büszkén mondom,hogy ez a gyerek tiszta anyja :) nem lesznek gondjai a valóvilágban ha ilyen marad az tuti :)

 Tegnap családi grilleztünk ötösben és sikerült rányúlnom a grillrácsra, természetesen a jobb kezem két legfontosabb újával, egész délután egész este a kezem egy kis jéggel teli tálkában lógattam :D

Az iskolával kapcsolatban még mindig egy helyben toporgunk, hol szereti várja,hol pedig nem, megvan a táskája amit büszkén mutogat minden családtagnak vagy minden betérő vendégnek, a táska története na az mókás, habár akkor este inkább sírni lett volna kedvem, tavasszal volt iskolatáska kiállítás amire nem mentünk el de a szórólapon ott tündöklött a nyertes, azóta seholsem láttam ahol kérdeztem azt sem tudták miről beszélek, bementem egy könyvesboltba és megrendeltem, egy hét múlva meg is érkezett, elhoztuk és aznap este a neten teljesen mást keresgélve rátaláltam a táskára 30 euroval kevesebbért egy másik helyen tartozékok nélkül 50 euroval kevesebbért és akkor nem üssön meg a guta. Még egy pár dolog hibádzik de jövőhéten azt is pótoljuk és akkor várjuk a sulikezdést habár a tölcsérbe még nem tudom mi fog kerülni.

2013. július 19., péntek

A cserfes, a kiskirályfi és a makrancos

A cserfes akinek be nem áll a szája az bezony Holly kisasszony, őrület, hogyan képes valaki ennnyit beszélni,úgy kell rászólni,hogy vegyél már levegőt drága leányom és persze,hogy akkor jön rá a szófosás amikor éppen olvasok valamit, belekezdek két mondat és nem tudok tovább olvasni mert bezavar ,majd ez megismétlődik legalább ötször mire végig olvasom majd kívülről nézve látom az értelmes fejem mikor rájövök,hogy fogalmam sincs mit olvastam, majd elkezdem elölről ,Holly érkezik mintha messziről kiszagolná,hogy újra olvasni kezdtem és csacsog mint egy duracell nyuszi, elmondja majd megkérdi anya jó? mondom: jó, még mindig a szöveget olvasva de ahogy sarkon fordul,tudom,hogy valami eszement dologra mondtam igent,utánanyargalok van hogy leokézom, rendben ezúttal nem hülyeségre adtam engedélyt de van hogy fogom a fejem és visszavonom az igent ,persze lázad ... ezt leszámítva minden okés,megtartjuk!!! :D eddig sokszor azt gondoltam,hogy meg vannak bokrosodva de az utóbbi időben sok gyerekkel találkoztam és azt mondom az én gyerekeim tündérek , néha dilisek de joguk van hozzá, én is vagyok néha dilis csak jobban kezelem :)) azt hiszem ..............
A kiskirályfi hát mit is mondjak egyedi egy kiskrapek, de imádni való ... napjába többször megölel csak úgy ok nélkül, olykor-olykor puszit is ad csak úgy rögtönözve és elmondja megmutatja mennyire szeret, igazi kis anyámasszony katonája a zapa szerint és hát ovis, eddig ha valaki felé közelített hátat fordított, ha hozzáértek ordított :D minden reggel nyafogott,hogy nem ododa(óvoda) de végül beletörődött mindig,hogy igenis menni kell, most fogom a fejem és várom a szeptembert ,hogy mi vár rám habár az utolsó két nap a héten elég biztató volt, kezet fogott az óvónénivel és eljövetelkor ellejtett egy laza Tschüß-t :D
A makrancos kisasszony na vele lesz gondom rendesen azt már most látom, az akarata még az enyémet is felülmúlja és azt nem könnyű , rettentően sértődős .... mindent akar amit a nagyok és mindent csinál is amit a nagyok , nagyon bátor fikarcnyi veszélyérzet nélkül nyomul a nagyok után. Jelenleg a NEM van a toppon de mindent mond már, éppen annyit beszél mint Ármin, a végtelenségig huncut ... és sejtésem szerint sokszor Ő a fővezér is ha rosszaságról van szó :)
Remélhetőleg idén összejön egy családi nyaralás, most már akkora a legkisebb ugrifüles is,hogy el lehet indulni velük valamerre, Olaszország a terv aztán meglátjuk merre fúj a szél, habár túl sokat nem akarok kocsikázni, aztán majd novemberben kettesben vesszük nyakunkba a nagyvilágot illetve ezúttal tesóm is velünk tart és visszatérünk ugyanoda csak ezúttal 10 napra .................. és végezetül van egy képem a két kicsiről akik itt éppen fegyverszünetet tartanak és egyre többet szeretik egymást,

2013. július 1., hétfő

Elballagott

Holly elballagott az oviból :) :( egyik szemem sír a másik nevet ....... később hozok videót is de lassan tölti és még nem volt időm rá :)
 hát most nézzétek milyen pici :) hogyan lehetne iskolás ? :D Ő lesz a legkisebb az osztályban
 Ármin egyszercsak odament és megölelte Hannát még jó hogy résen voltam mert ilyen még nem volt kis családunk történetében Ármin részéről, ölelget mindenkit meg puszilgat de Hannától eddig két lépés távolságot tartott :) úgy látszik megtört a jég :) ♥
és a gyűrűk ura :))) vagyis az új családtag

2013. június 26., szerda

Ma csak képekkel érkeztem

                                           Nagyon szeretik egymást  ♥
 Hannicsekkk, a kis bohócom ♥                                          és a drága kiskirályfim ♥

 a nemsokára sulisom ♥

Az anyáknapi orchideám még mindig gyönyörű